O Fundacji

Serce – centrum życia każdego człowieka. To tutaj nosimy tych, których kochamy najbardziej, podejmujemy kluczowe decyzje dotyczące przeróżnych aspektów naszej codzienności i toczymy walki niewidoczne na pierwszy rzut oka. Niestety, serca wielu osób – zarówno w sensie fizycznym, jak i duchowym, wewnętrznym – są w jakimś stopniu chore, zranione, przez co nie pozwalają żyć pełnią życia… Mogą to być problemy zdrowotne, ale również brak funduszy na edukację zdolnych młodych ludzi oraz zawiłe sytuacje życiowe, z których da się wyjść już tylko dzięki wsparciu drugiego człowieka. 

W maju 2019 r. powołaliśmy do życia Fundację CorAdCor i wraz z grupą przyjaciół pragniemy nieść pomoc właśnie takim osobom. Naszym motto, a zarazem streszczeniem działań jest sentencja „Cor ad cor loquitur”, co oznacza „serce mówi do serca”. 

Fundacja CorAdCor

Wierzymy, że to właśnie na poziomie serca można człowieka naprawdę poznać i najszczerzej z nim porozmawiać, budować głębokie relacje oraz prawdziwie pokochać, a zdrowe serce pozwala nam stawać się tym, kim naprawdę jesteśmy. Chcemy nieść wsparcie sercom, które nie są w stanie przemówić pełnym głosem i tętnić życiem, bo aby stanąć na nogi w ich konkretnej sytuacji brakuje im albo pieniędzy, albo wyciągnięcia życzliwej dłoni.

Nasze działania planujemy realizować w niestandardowy sposób. Fundacja CorAdCor zaczęła prowadzić działalność wydawniczą, a dochód ze sprzedaży oferowanych na naszej stronie internetowej produktów przeznaczać będziemy na cele charytatywne. Pierwszym przedsięwzięciem jest sprzedaż powieści fantasy pt.: „Bunt”, autorstwa ks. Tomasza Metelicy, założyciela naszej organizacji. Cały zysk ze sprzedaży pierwszego nakładu książki (3000 egz.) chcemy przekazać na terapię 9-letniego Kamila, cierpiącego na ciężką, wrodzoną wadę serca – HLHS (zespół niedorozwoju lewego serca, co w uproszczeniu oznacza, że chłopiec żyje z połową serduszka). To właśnie on i jego rodzina, którzy codziennie walczą o jak najlepsze życie naszego pierwszego podopiecznego i małego Ambasadora, stali się inspiracją działań i samej nazwy Fundacji. Są wspaniałym przykładem tego, że można mieć piękne serce i żyć z pasją najmocniej jak się da, mimo poważnych trudności.

 Wraz z upływem czasu chcielibyśmy poszerzać naszą ofertę, aby udzielać pomocy coraz większej liczbie osób. Działania te zależą również od Was, Drodzy Czytelnicy, ponieważ dzięki Waszemu zaangażowaniu będzie możliwe pozyskiwanie potrzebnych funduszy. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszą nam od początku działalności Fundacji, w tym darczyńcom z naszej zbiórki crowdfundingowej (dzięki niej możliwe było wydanie „Buntu”) oraz każdemu, kto dopiero do nas dołącza. Wierzymy w to, że w ludzkich sercach kryje się wiele dobra, mimo tak nagłaśnianego w mediach i narzucającego się zła. Dzielmy się naszymi sercami i pomóżmy innych sercom żyć pełnią życia. To naprawdę możliwe. 🙂

Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do dalszego towarzyszenia nam!