Przejdź do treści

Kilka słów więcej o „Buncie”

Ta historia powstawała we mnie od dłuższego czasu. W końcu przyszedł moment, w którym uświadomiłem sobie, że przemierzając nieznane krainy i miasta, pragnę podzielić się częścią wielkiej przygody i zaprosić do stworzonego przeze mnie świata. Tam na ścieżkach wyobraźni spotkałem już moich bohaterów i wraz z nimi mogłem przeżyć niezwykłą podróż oraz uczestniczyć w ich rozwoju, który jest tym, co w życiu najważniejsze… 

Tak o pomyśle swojej  powieści pisze sam Autor. „Bunt” to debiut pisarski Tomasza Metelicy i zarazem pierwsza część w założeniu czterotomowej sagi. Jest to powieść fantasy, inspirowana literaturą oraz światem gier komputerowych. 

Akcja książki rozgrywa się w Cesarstwie – wymyślonym państwie, zamieszkanym przez cztery rasy: ludzi, olbrzymów (Ferrian), jaszczuroludzi (Profondian) i mieszkańców pustyni (Desertian). Świat przedstawiony w powieści pozbawiony jest magii, na jej miejscu zaś pojawia się orlux – ruda metalu reagująca na głos tego, kto potrafi z niej wykuć broń. Bohaterowie zdobywają kolejne poziomy doświadczenia dzięki swej inteligencji, nauce, wiedzy, a przede wszystkim ciężkiej pracy. 

Tomasz Metelica Bunt

W książce przeplatają się ze sobą wątki podróży, walk i wielu zagadkowych akcji, natomiast jej punktem kulminacyjnym jest zakończenie. Moment ten jest dla czytelnika punktem otwierającym fabułę na kolejną część fascynujących przygód.

Świat przedstawiony na kartach „Buntu” i historia jego bohaterów są niezwykle interesujące, bo każdy kolejny rozdział książki otwiera przed czytelnikiem niezwykły bieg zdarzeń. Dynamiczna, czasami enigmatyczna akcja powoduje, że trudno odłożyć powieść choćby na chwilę. Przystępny język, konwencja fantasy, plastyczne i nienudzące opisy oraz sposób kreowania bohaterów – sprawiają, że powieść nie jest skierowana do jednego typu odbiorcy. Wierzymy, że odnajdą się w niej zarówno młodsi, jak i starsi, i o różnych preferencjach czytelniczych.

Verified by MonsterInsights